17. märts 2015

Antonüümilood

Õpetaja ja õpilane

Oli kord õpilane, kellele üldse ei meeldinud kool ja õppimine. Ta arvas, et õpetajatel on palju lihtsam elu: tulevad lihtsalt klassi ette ja kuhjavad õpilased ülesannetega üle. Õpilane soovis, et saaks olla õpetaja ja elada lihtsat elu. Sellele pikalt mõeldes jäi ta magama…

Ärgates avastas ta end klassi eest – soovitu oli täide läinud! Terve päev pidi õpilane lapsi õpetama, andma ülesandeid ja korda hoidma. Ja kuigi ta oli päevast niigi väsinud, tuli õhtul päevased tööd kontrollida ning järgmise päeva tunnid ette valmistada.

Õpilane mõtles, et oli rängalt eksinud, arvates, et õpetaja töö on lihtne. Nüüd tundus hoopis õpilaste elu lihtne. Terve koolipäeva nad istuvad ja ootavad, et õpetaja ütleks, mis teha tuleb. Kui õpilased millestki aru ei saa, tuleb õpetajal seletada, seletada. Õpilane soovis, et saaks uuesti ise koolipingis istuda.

Siis ta ärkas. Päev õpetajana oli olnud vaid uni!

Marika Adson 6. kl
 

Jah ja Ei

Kord läksid Jah ja Ei vaidlema, kumba rohkem vaja on. „Sõbrad nõustuvad alati üksteisega ja ütlevad jah,“ seletas Jah. „Vahel ei nõustu inimesed midagi tegema ja siis öeldakse kogu aeg ei. Kas pole nii? Mind kasutatakse ikka rohkem!“ õigustas end Ei. Nii nad vaidlesid. Lõpuks otsustati minna lähedalasuvasse majja ja uurida, kumma sõnaga väike Pille oma emale vastab.

Kui Jah ja Ei Pille koju jõudsid, küsis Pille ema tütrelt: “Kas sa tuppa tulles käed pesid puhtaks?“  - „Ma vist pesin jah, aga täpselt ei mäleta. Igaks juhuks pesen uuesti,“ otsustas Pille ja nii tegigi.

Nii jäi Jahi ja EI võistlus viiki ning nad ei vaielnud enam kunagi.

Kertu Serg, 6. kl


Loll ja Tark

Elasid kord Loll ja Tark. Nad ei saanud üldse hästi läbi: vaidlesid iga asja üle. Näiteks selle peale, kumb on tugevam. Tark ütles alati Lollile: „Sa oled igavene loll ja nõrk pealekauba!“  Loll jälle vastu: „Sina oled  üks igavene tark ja nõrk!“

Kui saabus jõuluaeg, jäid mõlemad kinkidest ilma. Nad mõtlesid ja mõtlesid, miks küll nii juhtus ning mõtlesidki välja. Mõlemad olid terve aasta olnud kiuslikud ja halvad. Loll ja Tark otsustasid ära leppida ja oma suhtumist muuta. Neist said sõbrad ning jõulude ajal tõi Jõuluvana mõlemale palju kinke.

Reinar Vissel, 6. kl