25. veebr 2024

Mõeldes Eestile

 Eesti Vabariigi 106. sünnipäeva eel kirjutatud mõtted oma kodumaast.

Mulle meeldib Eestis elada. Ma ei jõua ära oodata uut aastaaega, et taas nautida midagi, mida pole pea terve aastaringi jooksul kogenud.
Tahan sellel ilusal maal edasi elada, tutvuda veel rohkemate traditsioonidega, mida tulevikus oma laste ja lastelastega jagada.
Soovin elada vabas riigis, kus mu pere on alati minuga ja keegi ei peaks muretsema homse pärast.

Sandra Asu, 9. kl


Eesti on mulle kallis ilusa looduse ning võimalusega tunda end turvaliselt ja hästi. Mööda maad ringi sõites ei kohta küll kaelkirjakuid ega värvilisi papagoisid, kuid tunned rõõmu, kui möödud kitsekarjast või uhkest põdrast.  
Olen uhke, et taasiseseisvus võideti kätte verd valamata ja üheskoos lauldes. 

Marian Paal, 8. kl


Mina pole küll teistes riikides käinud, kuid olen kuulnud lugusid ja ka vaadanud filme välismaailmast. Üsna paljudes riikides möllavad tornaadod, tsunamid, sõjad, orkaanid ja metsapõlengud, mida  me Eestis kartma ei pea.
Siin ei leidu  erilisi vääriskive, kuid meile ongi väärtuslikud  Eesti metsad, kultuur, traditsioonid ja pere.

Kairit Pettai, 7. kl

 

Eesti ajalugu on väga põnev kuulata. Isa räägib jutte sellest, milline oli elu Eestis tema lapse- ja noorpõlves. Tahaksin kasutada ajamasinat ja minna tagasi, et kogeda põnevat elu koos isaga.
Huvitav, aga samas kurb ning raske oli ka vanavanaema noorus, sest see jäi sõjaaega.  

Kristo Asu, 9. kl


Eesti on üks väike riik Euroopas Läänemere kaldal. Meil on neli aastaaega, ilus loodus ja toredad inimesed. Eesti on ja jääb minu koduks ning olen õnnelik, et elan siin oma pere ja sõpradega. 

Reesi Vissel, 8. kl