16. nov 2014

Muinasjutud

Pintsel ja värvid

Elasid kord pintsel ja värvid. Pintsel oli värvide peale väga vihane, aga värvid ei saanud aru, miks. Iga päev küsisid nad pintsli käest, miks ta vihane on, aga pintsel ei vastanud. Ühel päeval küsisid värvid uuesti, mis küll pintslit pahandab ja siis said nad tõe teada. Pintsel ütles, et värvid määrivad ta alati üleni ära. Värvid vastasid, et nemad ei määri, vaid lapsed teevad seda. Pintsel sai tõe teada ja ütles, et tegelikult on see päris hea, sest siis ei pea ise juukseid värvima. Tegelikult pole värvitoonidel ka viga.

Nii leppisid pintsel ja värvid ära ja olid sõbrad elu lõpuni.

Armin Armulik,  3. klKäärid ja paber

Paber käis sirkli ja pliiatsite juures salongis, kust ta sai endale peale ilusa mustri ja mille üle oli väga uhke. Kuid siis tulid käärid ja lõikasid paberilt nurga ära ning paber sai kurvaks. Nüüd pidi paber minema doktor Liimi ja õde Teibi juurde abi saama. Paberi nurk sai küll korda, kuid polnud nii ilus kui enne.

Kõik teadsid, et käärid kiusavad pidevalt sõpru ja talle otsustati anda õppetund. Sõbrad mõtlesid, et kui käärid jälle kedagi kiusata tahavad, tuleb neile appi terav sirkel, keda käärid kardavad. Nii oligi ja lõpuks ei julgenud käärid kedagi kiusata. Käärid said aru, mida teised tunnevad, kui nendega noritakse.

Kui pinalis uut tüli pole, siis elatakse seal rahus ja hoitakse ka kääre pahandustest eemal.

Kristiina Kangur,  3. kl