21. okt 2014

Kui mul oleks nõiavits

Kui mul oleks nõiavits, muudaksin ma maailma palju paremaks paigaks, kus oleks kõigil hea elada.

Kui mul oleks nõiavits, nõiuksin ma konnad tagasi printsideks. Nõid tegi vea, kui printsid konnadeks nõidus ega arvestanud sellega, et keegi muinasjutust filmi teeb ja väikesed tüdrukud konnamürgituse saavad. Nõid oleks võinud printsid lihtsalt kõrvitsateks või muudeks aedviljadeks nõiduda, sest siis meeldiksid lastele aedviljad  palju rohkem.

Kui mul oleks nõiavits, elaksin ma hoopis teistsugust elu. Nõiavitsa abiga saaksin kiirelt koolitööd tehtud ja vene keele sõnad minutiga tuubitud. Ei oleks ühtegi probleemi toa korrashoidmisega. Ometi ei saa kõike vitsa hooeks jätta, sest muidu muutun nii laiskas, et ei jõua isegi kõndida.

Kui mul oleks nõiavits, teeksin ma nii, et igaühe üks soov täituks. Täidaksin lihtsaid unistusi, mis muudavad kellegi elu paremaks või teevad tuju rõõmsamaks. Jumalaks tegema või kedagi lennutama ma küll ei hakka. Lendamise saab Red Bulliga korda, liiga palju head pole ka hea!

Kui mul oleks nõiavits, ei oleks maailmas ühtegi haiget last. Kõik saaksid joosta, liivakastis torne ehitada (mis kindlasti pidevalt ümber kukuvad), porilompides möllata, nii et vanemad neid nähes minestavad ning tunda rõõmu suvedest ja päikesest. Ükski laps ei tohi tunda nälga ega kurbust ning kõigil on tore hoolitsev pere.

Kui mul oleks nõiavits, puuduksid maailmas halvad inimesed. Keegi ei varasta, ei soovi teisele halba ja tuleb appi igale abivajajale. Poleks halbu inimesi, kes piinavad süütuid loomi. Maailmas puuduksid sõnad vägivald, piinamine, kiusamine, kurjus.

Kui mul oleks nõiavits, oleks maailm palju parem paik. Hetkel mul seda pole ja meil igaühel tuleks endast parim anda, et  kõigil oleks koos hea olla.

Säde Kannumäe, 7. kl