14. märts 2012

Kui ma ükskord...

Kui ma ükskord veidike vanem olen, siis alles õige elu pihta hakkab!

Algatuseks ootan seda, kui saan 16-aastaseks. Sinna pole tegelikult väga palju aega enam jäänud ning muidugi ei oota ma seda sellepärast, et saan jälle aastakese vanemaks (kusjuures aeg käib juba isegi minu jaoks liiga kiiresti). Ma ootan seda, sest siis saan minna saatesse “Eesti otsib superstaari”. Nimelt ma püüdlen selle poole, et oma tuleviku unistusi täitma hakata. Loodan siiralt, et ma seal saates juba kohe alguses läbi ei põru, aga seda näitab vaid tulevik.

Kui see nali läbi on proovitud, siis ega ma veel jonni kavatse jätta. Ma püüdlen ikka edasi, et saada endale just see karjäär, millest olen viimasel ajal järjest rohkem unistama hakanud. Tegelikult olen vist tahtnud terve oma elu lauljaks saada. Vähemalt nii kaua, kui mäletan. Olen ilmselt kogu aeg vanematele luisanud, kui nad on küsinud, kelleks ma saada tahan. Vastasin, et ma ei tea. Jah, tegelikult on see vale. Lihtsalt, ma ei taha seda neile veel tunnistada. Muidugi pean ma ilusti ka koolis käima. Lõpetama heade hinnetega põhi-ja keskkooli. Tahan seda enda, mitte vanemate või kellegi teise pärast.

Lõpuks, kui kõik mu senised sihid plaanipäraselt on läinud, arvan, et mul tuleb Eesti pind jalge alt pühkida.Tahaksin minna näiteks Inglismaale, kus on kindlasti rohkem võimalusi kui meie väikeses Eestis. Aga enne peab kõik ikka tõeliselt korralikult läbi mõtlema.

Oma unistuste elus oleksingi ma tulevikus nii laulja kui ka näitleja, aga need on praegu ainult unistused ning ma mõistan seda täielikult. Kui ma tahan midagi suurt oma elus saavutada -  ja ma tahan - , siis ei saa niisama tühjalt oodata ja loota, et võimalused kukuvad mulle iseenesest sülle. Ei, ma pean ise jõhkralt tööd tegema ja vaeva nägema, et saada selleks, kes ma olla tahan. Pean muidugi enda jaoks välja mõtlema plaani B, sest on üpriski tugev võimalus, et esimene läheb aia taha. Aga mul on aega mõelda, juhul, kui enne just lubatud maailmalõpp ei saabu! Mina soovin kogu südamest oma eluea ära elada siin armsal planeedil Maa.

Mul on vahepeal tohutult suur kujutlusvõime ning hea fantaasia. Sellepärast ongi mul nii suured unistused. Ilmselgelt pean ma ühel hetkel nii suure unistamise jätma ja püsima rohkem reaalsete mõtete juures. Lugesin täna just Donald Trump’i tsitaati, mis eesti keelde tõlgituna kõlaks umbes: “Sa pead nagunii mõtlema, seega – miks mitte mõelda suurelt.” See kirjeldab suurepäraselt mu mõtlemist tuleviku suhtes.

Nii et kui ma ükskord vanem olen, teatakse mind loodetavasti Viola’na, kes on osav laulja ja näitleja. Ja seda mitte ainult Eestis.

Viola Kasak, 8. kl